Засоби захисту рослин: види та дія
 • Засоби захисту рослин: види та дія
 • Засоби захисту рослин: види та дія
 • Засоби захисту рослин: види та дія
Захист рослин від шкідників допомагає виростити багатий урожай. Їх використовують для боротьби із комахами, захворюваннями, гризунами, бур'янами. Існують різні способи, проте хімічні засоби захисту рослин посідають важливе місце.

Які бувають з...

Статья: Товар

Захист рослин від шкідників допомагає виростити багатий урожай. Їх використовують для боротьби із комахами, захворюваннями, гризунами, бур'янами. Існують різні способи, проте хімічні засоби захисту рослин посідають важливе місце.

Які бувають засоби захисту рослин

Захист рослин спрямований на зменшення витрат урожаю та запобігання погіршенню стану культур. Для боротьби зі шкідниками використовують різні засоби.
 1. Агротехнічні. Їхня задача – знешкодження збудників захворювань та посилення стійкості рослин до оточуючих факторів. Такі методи включають у себе дотримання термінів сівби, використання органічних речовин у якості добрив.
 2. Селекція рослин, стійких перед різними захворюваннями. У виробництво активно впроваджують сорти, які відрізняються плодючістю та здатністю протистояти негативним факторам.
 3. Біологічні. В основі таких засобів захисту рослин – використання живих організмів чи продуктів їхньої життєдіяльності. Це мікроби, паразити другого порядку, антибіотики.
 4. Біофізичний і фізико-механічний вплив. На шкідників впливають радіаційним випромінюванням, струмом, перепадами температурного режиму.
 5. Хімічний. Одні із найефективніших засобів. Це пестициди, токсичні речовини та різні сполуки, що знищують або припиняють розвиток шкідливих мікроорганізмів.
 6. Карантин. Це заходи державного рівня, що передбачають захист рослин та продуктів переробки, сировини від карантинних об'єктів.
Товары для сада и огорода: Интернет-магазин http://agrovinn.com

У сільськогосподарській галузі найчастіше використовуються хімічні засоби захисту рослин. Вони знешкоджують комах та гризунів, не дозволяють бур'янам проростати поруч. Розбризкування розведених хімікатів сприяє одужанню культур, бореться із грибковими захворюваннями.

Хімічні засоби захисту рослин: основні види та призначення

Хімічні препарати для захисту саду та городу використовують не лише в умовах поля, а й на невеликих угіддях. За складом виділяють три основні види засобів:
 • неорганічні сполуки (це сполуки на основі ртуті, сірки, фтору, бору, барію, миш'яку, міді);
 • органічні сполуки (синтетичні, хлорорганічні, фосфорорганічні піретроїди, нітрофеноли та ін.);
 • біогенного походження (створені на основі вірусів, грибів, рослин або на продуктах їхньої життєдіяльності. Це антибіотики та піретрини).
Хімічні засоби відрізняються також і за метою використання.
 1. Інсектициди – призначені для боротьби з комахами.
 2. Акарициди – забезпечують комплексну дію проти кліщів.
 3. Родентициди – діють проти гризунів.
 4. Фунгіциди – винищують гриби.
 5. Гербіциди – не дозволяють проростати бур'янам.
 6. Антибіотики – винищують шкідливих бактерій.
 7. Арбоциди – діють проти смітної деревної рослинності.
Для захисту саду від шкідників та хвороб такими засобами потрібно користуватися регулярно. Вони допомагають зберегти врожайність культур та знищити шкідників різного походження.

Інсектициди: засоби проти комах

Комахи часто атакують як садові культури, так і городину. Щоб захистити рослини від їхнього негативного впливу, аграрії у своїй діяльності використовують інсектициди. Вони вбивають комах, їхні яйця та личинки.

Препарати випускають у формі розчину, емульсії, порошків, аерозолів. У складі є діюча речовина, ПАР, розчинники.
Над оновленням інсектицидів постійно працюють хіміки. Це пов'язано з тим, що серед комах виникають резистентні до препаратів раси. Вони не отруюються під дією хімікатів та продовжують винищувати врожай.

Інсектициди для саду – хімічні сполуки, що за своїм складом не впливають на здоров'я людини. Вони не змінюють структуру рослин та їхні смакові властивості. Основна мета – знищити шкідливих комах.

Гербіциди для боротьби з бур'янами

Бур'яни – шкідливі рослини, що заважають культурам повноцінно рости та розвиватися. Щоб позбавитися від них, аграрії вимушені прополювати грядки та слідкувати за тим, щоб трава знову не з'являлася.

Гербіциди допомагають винищити бур'ян майже на весь сезон урожаю (від кінця весни до середини осені). Використовувати їх потрібно згідно з інструкцією, що входить до комплекту препарату.

Фунгіциди та десиканти як важливі хімічні засоби

Основна функція фунгіцидів полягає у доланні грибкових захворювань. Залежно від складу їх поділяють на дві групи:
 • органічні. Виготовляють на основі карбаматів, ртутьорганічних сполук;
 • неорганічні. До складу входять сполуки сірки, мідний купорос, залізний купорос, похідні від ртуті.
Їх можна застосовувати в якості профілактики грибкових захворювань. Вони попереджають зараження рослин або зупиняють розвиток інфекції, якщо вона локалізується на невеликій ділянці.

Лікувальні фунгіциди викорінюють збудників захворювань на різних стадіях їхнього розвитку. Після зараження рослин провокують загибель грибів.

Десиканти потрібні для нормалізації показників вологи у стовбурі та листях рослини. Після їхнього застосування культури достигають швидше, їх можна починати збирати раніше звичайного терміну.

Хімічні засоби захисту рослин – речовини, що допомагають зберегти урожайність та захистити паростки від негативних факторів. Застосовувати їх потрібно регулярно в різні стадію росту, щоб запобігти розвитку захворювань.

Цена в категории: Товар

Цена не указана

Контакт с компанией

Сайт защищен reCAPTCHA и Google Политикой конфиденциальности, а также Условиями пользования.
Поля, обозначенные *, обязательны для заполнения

Каталоги  News.KOMPASS.UA, Международная Онлайн-Площадка бизнес-новостей, SEO-статей и обзоров компаний

Нажмите на изображение для просмотра каталога

Размещение новостей компаний на портале KOMPASS.UA (Русский)

1 страниц

Загрузить каталог